Sposoby na łagodzenie bólu podczas ząbkowania

podczas ząbkowaniaZąbkowanie to jeden z najtrudniejszych etapów w życiu niemowlaka. Objawia się między innymi bólem. Wówczas dziecko płacze, ślini się, wszystko wkłada do buzi. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów na łagodzenie bólu. W tym czasie warto podać coś dziecku do gryzienia. Może to być gryzak lub twarde warzywo. Gryzak powinno się trzymać w lodówce. Warto pamiętać, że chłód zdecydowanie łagodzi ból. Innym sposobem jest masaż dziąseł. Oczywiście przed wykonaniem go trzeba umyć ręce. Początkowo masaż jest bolący, ale z czasem dziecko zaczyna się uspokajać, bo odczuwa ulgę.

W czasie ząbkowania dobrze jest również podawać dziecku chłodne picie. Na przykład zimna herbata będzie doskonałym sposobem łagodzenia tej dolegliwości. Nie można tylko zbyt intensywnie chłodzić, aby dziecko nie przeziębiło gardła. Gdy dziecko ząbkuje, warto mu również podawać pierś lub butelkę do ssania. W ten sposób ból też będzie skutecznie łagodzony. Być może nie wszystkie sposoby działają na każde dziecko. Możliwe, że niektórych czynności nie będzie lubiło. W związku z tym trzeba sprawdzić co na nie działa i wybrane metody stosować http://dentoseptamini.pl/.

Sposoby te są stosowane przez rodziców od długich lat. Są uznawane za bardzo skuteczne. Na pewno z czasem pojawią się nowe metody, oczywiście poza specjalistycznymi lekami. Być może rodzice sami odkryją nowy sposób na załagodzenie bólu przy ząbkowaniu u swojego dziecka. W końcu kto jak kto, ale rodzice znają swoje dzieci najlepiej i łatwiej jest im wyczuć co na nie działa.